Просвіта

ГАРМОНІЗУЮЧА ОСВІТА,започаткована в Україні на засадах психофізіології, нейропедагогіки, музикотерапії, профілактичної медицини, сприяє природному розвитку структур і функцій головного мозку, дає можливість на практиці повноцінно організувати гармонізуюче, особистісно орієнтоване,
розвивальне, безстресове, корекційно-оздоровче,
комфортне навчання,
цікаве для кожної дитини.

Гармонізуюча освіта дає можливість враховувати вікові психофізіологічні
особливості дітей. 

Навчання - це складна пізнавальна і психічна діяльність, що здійснюється при взаємодії різних мозкових структур.

Розвиток мозку дитини - процес поступовий і досить тривалий, який відбувається у чіткій відповідності до основних нейробіологічних закономірностей.

Формування інтелекту і психіки дитини безпосередньо пов'язане
з темпами росту й дозрівання її головного мозку. 

Науковці та спеціалісти запевняють, що на кожному віковому етапі розвитку дитина має розв'язувати проблеми відповідно до свого віку. 

Якщо навантаження на мозок учня перевищує його фізіологічні можливості або відбувається передчасно, виникає енергетичне обкрадання мозку - енергія забирається у тих центрів і функцій, які в цей час активно розвиваються.
Це негативно позначається на формуванні мозкових структур і функцій, життєво необхідних для майбутнього розвитку дитини.

Якщо вчитель намагається вольовими зусиллями утримувати увагу учнів -
виникає напруження і стрес,
які є шкідливим для їхнього стану здоров'я та розвитку інтелекту,
творчих здібностей і талантів.
 

В рамках гармонізуючої освіти створено соціальні програми, спрямовані на гармонізацію учнів, педагогів і батьків, які дозволять їм уникати дистресу, агресії, депресії, психосоматичних розладів, різних залежностей. 

Детальніше на порталі https://гармонізуюча-освіта.org

Полотнюк Вікторія Олександрівна - Шепетівський навчально-виховний комплекс №3 у складі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Н.Рибака та ліцей з поглибленим вивченням військово-фізичної підготовки» Хмельницької області   - 2020 -
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно!