Здобувачам освіти

Торгівля людьми - протизаконні дії в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці. Це сучасна форма рабства. Торгівля людьми є злочином проти людяності. Вона включає акт вербування, перевезення, передачі, приховування або одержання людини за допомогою застосування сили, примусу або іншими засобами, з метою її експлуатації. Щороку тисячі чоловіків, жінок і дітей потрапляють до рук торговців людьми, в їхніх власних країнах і за кордоном. Кожна країна у світі є задіяною в торгівлі людьми, чи як країна походження, транзиту чи призначення жертв.

Безкоштовний онлайн-тренінг на тему "Протидія торгівлі людьми"

ТЕБЕ ВИСЛУХАЮТЬ! ЗРОЗУМІЮТЬ! ПІДТРИМАЮТЬ!

«Телефон довіри» - це служба телефонної допомоги для тебе та твоїх друзів.

«Телефон довіри» - анонімна, конфіденційна служба. Це означає, що все про що говорили, залишається між тобою і консультантом, який тебе слухав.

ЯКЩО

Ти невпевнений...
Ти ображений...
Ти не знаєш...
Ти сумніваєшся...
Ти закохався...
Ти хочеш поспілкуватися...

ЯКЩО

Ти відчуваєш свою самотність...
Ти маєш негаразди з батьками...
Ти хочеш любові і уваги...
Ти турбуєшся за своє майбутнє...
Ти маєш шкільні проблеми...
Ти хочеш допомогти рідним, близьким та друзям...
Ти потерпів фізичне, психологічне чи сексуальне насильство...
Ти маєш залежність від тютюнопаління, алкоголю, наркотиків чи містичних груп (культів)...
Тобі необхідна психологічна підтримка у випадках кризового психологічного стану.

Дзвони на
«ТЕЛЕФОН ДОВІРИ»

(За ініціативи Міжнародного правозахисного центру)

ІНФОРМАЦІЯ
щодо юридичних адрес служб у справах дітей Хмельницької області
 

Індекс 30400, м. Шепетівка,
 вул. Островського, 4 каб. 409, 419

роб. - (0240)-4-01-50
факс - (0240) 40171
роб. - (0240) 41775


«ЛаСтрада України»,
функціонує всеукраїнська «гаряча лінія» для дітей, 

яка діє за номером
0-800-500-225 або
111-6-111,
 яка є безкоштовною, анонімною та конфеденційною.
Національ на «Гаряча лінія» з питань насильства та захисту прав дітей 

0-800-500-33-53-86 - з телефонів МТС та Київстар
Національна «Гаряча лінія» з проблем ВІЛ/СНІД
0-800-500-45-10
Національна «Гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми
0-800-500-22-5

Якщо виникають питання, що стосуються збереження життя чи здоров'я, а також захисту прав та інтересів дитини можна звернутися до:

Директора Шепетівського НВК №3
Бабак Лілії Вячеславівни;

Кафедра виховної роботи, каб. № 214

Заступник директора з виховної роботи - 

Конончук Наталія Петрівна;

соціально-психологічна служба Шепетівського НВК№3, каб. №112
ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ -  Чернушич Ірина Володимирівна
СОЦІАЛЬНИЙ ПЕДАГОГ -  Полотнюк Вікторія Олександрівна

Що таке КІБЕРБУЛІНГ?

Що робити, щоб зменшити ризик кібербулінгу?

Про кібербулінг для підлітків

                Проєкт Міністерства цифрової трансформації України за підтримки ЮНІСЕФ в Україні.

 Це освітній серіал, в якому ви дізнаєтесь, як виглядає кібербулінг, які причини та потенційні наслідки кібербулінгу, як припинити кібербулінг і що робити, якщо хтось із друзів став жертвою кібербулінгу. Участь в освітньому серіалі взяли українська суперстар NK | Настя Каменських і співачка, акторка та ютуб-влогерка Анна Трінчер.

                                       Для чого це вам?

             Правильно реагувати на кібербулінг                         Протистояти хейту та тролінгу                    Допомогти друзям-жертвам кібербулінгу                    Припинити кібербулінг

                                                                                Зупинити цькування 

Категорія: Для підлітків
Тривалість серії: 4-5 хвилин
Кількість серій: 4
Партнерський курс

Серія 1. Що таке кібербулінг?

Про що ця серія?

У вас траплялося, що хтось постійно хейтить у коментарях? Або надсилає агресивні меседжі, намагається образити? Це - кібербулінг - тобто цькування онлайн за допомогою гаджетів. Про причини та потенційні наслідки кібербулінгу, а також про відмінності від булінгу «реального» ми з'ясуємо більше разом із Анною Трінчер і NK. Вмикайте першу серію! Освітній серіал створений за підтримки ЮНІСЕФ в Україні.

Сподобалось?

Щоб переглянути всі серії та отримати сертифікат, необхідно авторизуватися в системі. Не хвилюйтесь, це безкоштовно, просто і швидко. Натискай тут


Практичні поради з виявлення та нейтралізації негативного впливу кібербулінгу на дитину

Кібербулінг або інтернет-мобінг - це сучасна форма агресії, яка набула поширення з появою мобільних телефонів, інтернету. Будь-які її форми мають на меті дошкулити, нашкодити чи принизити людину дистанційно, без фізичного насильства (на відміну від булінгу). «Зброєю» булера стають соціальні мережі, форуми, чати, мобільні телефони тощо.

На жаль, така форма цькування набирає все більших обертів. Часто діти не розуміють, як можуть захиститися від кібербулінгу. Більш того, батьки самі часто не розуміють, як себе поводити і яким чином захистити дитину. А якщо врахувати швидкість поширення негативу в інтернеті, декому може здатися, що з проблемою нереально впоратися.

Причини кібербулінгу

Причин у агресії безліч, вона може бути вмотивованою чи непередбачуваною. У реальності чи в інтернеті практично однаково розкриваються стосунки «агресор-жертва». Механізм їх взаємодії фактично ідентичний. Так само часто ворожнеча з реального світу переходить у віртуальний. Діти можуть знати, хто знущається над ними в інтернеті. Булінг сьогодні стає кібербулінгом.

Але найстрашніше те, що нападати можуть незнайомці, які переслідують свої мерзенні цілі. В інтернеті дуже просто бути анонімним, що підвищує шанси стати жертвою знущання, бо анонімність передбачає безкарність.

Залякування може відбуватися у будь-яку годину доби та в будь-якому місці. Найгірший сценарій, коли це трапилось у момент самотності дитини. Адже може здатися, що виходу немає.

Різновиди кібербулінгу

Використання особистої інформації - викрадення паролів від приватних сторінок, електронної пошти для подальших погроз чи розповсюдження спаму.

Анонімні погрози - анонім надсилає листи погрозливого змісту довільного або цілеспрямованого характеру, особлива ознака - наявність ненормативної лексики та груба мова.

Телефонні дзвінки з мовчанням. Не тільки погрози лякають. Мовчання чи жахання в слухавку бентежать дитину, вона не знає як і, головне, від чого потрібно захищатись.

Переслідування - це може бути елемент фізичного переслідування, залякування досягається шляхом розсилки повідомлень на електронну пошту чи телефон. Шкідники можуть збирати інформацію про жертву, слідкуючи за її повідомленнями в соцмережах - фото, селфі з місця подій, розповіді про своє життя.

Увага! Свідомо та відповідально оцінюйте все, що викладаєте до мережі! Все може бути використаним проти вас.

Тролінг - розміщення провокаційних повідомлень в мережі для привернення уваги та збудження активності, що може спричинити конфлікт (флеймінг).

Хепі-слепінг (happy slapping) - насильство заради розваги, актуальне здебільшого для фізичного цькування, проте в інтернеті також актуально, коли мова йде про моральне насильство. Яскрава особливість - звичка знімати насильство на камеру для подальшого розповсюдження в мережі.

Сексуальні посягання - з появою інтернету сексуальні збочення вийшли на новий рівень. Педофіл, замаскувавшись під фейковим ім'ям чи прикинувшись другом батьків, може запросити дитину на зустріч чи вивідати в неї час та місце, коли вона буде сама.

Як виявити ознаки кібербулінгу

Кібермоббінг має декілька проявів, жоден з яких не можна ігнорувати:

  • відправка погрозливих та образливого змісту текстових повідомлень;
  • розповсюдження (спам) відео та фото порнографічного характеру;
  • троллінг (надсилання погрозливих, грубих повідомлень у соціальних мережах, чатах чи онлайн-іграх);
  • демонстративне видалення дітей зі спільнот у соцмережах, з онлайн-ігор;
  • створення груп ненависті до конкретної дитини;
  • пропозиція проголосувати за чи проти когось в образливому опитуванні;
  • провокування підлітків до самогубства чи понівечення себе (групи смерті типу "Синій кит");
  • створення підробних сторінок у соцмережах, викрадення даних для формування онлайн-клону;
  • надсилання фотографій із відвертим зображенням (як правило, дорослі надсилають дітям);
  • пропозиції до дітей надсилати їх особисті фотографії відвертого характеру та заклик до сексуальних розмов чи переписок за допомогою месенджерів.
- Шепетівський навчально-виховний комплекс №3 у складі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Н.Рибака та ліцей з поглибленим вивченням військово-фізичної підготовки» Хмельницької області   - 2020 -
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати